با توجه به نوسانات قیمتی، برای استعلام دقیق قیمت محصولات لطفا با کارشناسان الوند تماس حاصل نمایید.

درباره الوند

مبلمان اداری الوند؛ با بیش از نیم قرن تجربه در تولید و عرضه انواع مبلمان اداری

معرفی و تاریخچه شرکت الوند

آغاز فعالیت‌‌های ما به‌عنوان گروه صنعتی الوند، به بیش از نیم قرن پیش باز می‌گردد. در سال 1350، حاج آقا مصطفی فخار، کارگاهی برای تولید مصنوعات فلزی، راه‌اندازی کرد. در این کارگاه علاوه بر تولید انواع میزها و فایل‌های فلزی، صندلی‌های آموزشی فلزی نیز تولید می‌شد؛ همان‌هایی که مردم به اسم صندلی ارج می‌‌شناختند.

سال 1383، با تولید ام دی اف در ایران، استفاده از این محصول در صنعت مبلمان اداری، وارد مرحله جدیدی شد. در این سال، ما نیز تصمیم گرفتیم، با تغییرات بازار ایران، هم‌گام شده و تجهیزات و ماشین‌آلات خود را به‌روز کنیم.

تیم الوند

این نوسازی باعث شد تا از سال 1385، تمرکز خود را بر روی تولید مبلمان اداری تمام ام دی اف، معطوف کنیم. دو سال بعد و در سال 1387، محمدحسین فخار که بر جای پدر تکیه زده بود، شرکت بهین الوند پارسیان را تأسیس کرد. تأسیس این شرکت، آغازی بود برای گسترش فعالیت‌ها و انجام پروژه‌های بزرگ ما در سرتا سر کشور.

در سال‌های بعد، روز به روز بر فعالیت‌های خود افزودیم و علاوه بر تجهیز بیش‌تر کارخانه، تولید محصولات جدید و به‌روز را در دستور کار قرار دادیم. واردات پایه‌های فلزی مدرن از شرکت ارفیس ترکیه و تولید میزهای پایه فلزی در اواسط دهه 90 شمسی، از جمله همین فعالیت‌ها بود. از دیگر اقدامات مهمی که در بیش از سه دهه گذشته همواره به آن پرداخته‌ایم، اجرای پروژه‌های بزرگ بر اساس نیاز مشتری در تمام نقاط کشور بوده است. مراکز آموزشی و فرهنگی، مؤسسات مالی و کارگزاری‌های بورس و بیمه، مراکز پزشکی، دارویی و سلامت و شرکت‌های شتاب‌دهنده و استارت‌آپ‌ها در کنار مراکز تجاری و بازرگانی، تنها بخشی از مشتریانی هستند که افتخار همکاری با آن‌ها را داشته‌ایم. 

رویکرد دیگری که در سال‌های اخیر، برای ما بسیار حائز اهمیت بوده، رفع نیاز مشتریان در سایر زمینه‌های مرتبط با صنعت مبلمان اداری است. این رویکرد، باعث شکل‌گیری زیرمجموعه‌هایی با فعالیت‌های متنوع و البته کاملاً مرتبط با حوزه فعالیت اصلی برند الوند شد.

شرکت یونیکس (younix)، نخستین زیرمجموعه و به نوعی بازوی فعالیت‌های بازرگانی الوند است. این شرکت که در سال 1394 تأسیس شد، در زمینه واردات صندلی، قطعات صندلی‌های اداری و پایه‌های خاص میزهای اروپایی، فعالیت می‌کند.

لاین استودیو (Line Studio)، یکی دیگر از بازوهای توانمند ماست. این شرکت تخصصی معماری و دکوراسیون دفاتر اداری، را در سال 1396 به وجود آوردیم تا بتوانیم تمامی خدمات تجهیز یک دفتر اداری، از بازسازی گرفته تا تجهیز کامل آن را به مشتریان ارائه دهیم. 

در سال 1399، ریچیر(Rechair) را به عنوان نخستین تیم تخصصی و استارتاپی در حوزه خدمات تعمیرات و بازگردانی مبلمان اداری (صندلی و میزهای اداری) به چرخه کار، تأسیس کردیم. در واقع ریچیر یک گام عملی در راستای تحقق، بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی‌ای است که الوند برای حفاظت از محیط زیست، بر دوش خود احساس می‌کند.

پاندمی کرونا و سرعت شکل‌گیری دفاتر کار خانگی، ما را با مشتریانی روبه‌رو کرد که به میزهایی نیاز داشتند که باید فوراً به دفتر کار خود می‌بردند. فست تیبل(Fastable) ‌، دقیقاً با هدف رفع این نیاز روزافزون، در سال 1401، شکل گرفت. این مجموعه، میزهای اداری مدرن را در دسته های مدیریتی، کارشناسی، کارمندی و کنفرانسی، حداکثر در مدت 48 ساعت به مشتریان تحویل می‌دهد.

موفیس (Moffice) نیز در سال 1401، تأسیس شد تا به دامنه فعالیت‌های متنوع خود در حوزه مبلمان اداری، بیش از پیش، وسعت ببخشیم. حمل و جابه‌جایی تخصصی دفاتر اداری، کاری است که موفیس به عنوان نخستین تیم تخصصی این حوزه، برای مشتریان خود به بهترین شکل ممکن، انجام می‌دهد. 

امروز الوند، تنها یک تولیدکننده در صنعت مبلمان اداری نیست، بلکه خانواده‌ای بزرگ با خدمات متنوع در این صنعت است که با شعار پایداری میراث الوند است، مصمم‌تر از همیشه، به جلو گام برمی‌دارد.

چرا الوند

ما در طول 50 سال فعالیت در حوزه مبلمان اداری تلاش کرده ایم در هر زمانی طراحی و تولیدات خود را به‌روز و طبق سلیقه مخاطبان و مصرف کنندگان انجام دهیم.

امروز هم بر آن شدیم تا با تولید محصولات سفارشی و شخصی سازی شده برای مشتریانی که به هر دلیلی میخواهند دیزاین متفاوتی را در محیط کاری خود داشته باشند، خدمتی نو ارائه دهیم.

این نوسازی باعث شد تا از سال 1385، تمرکز خود را بر روی تولید مبلمان اداری تمام ام دی اف، معطوف کنیم. دو سال بعد و در سال 1387، محمدحسین فخار که بر جای پدر تکیه زده بود، شرکت بهین الوند پارسیان را تأسیس کرد. تأسیس این شرکت، آغازی بود برای گسترش فعالیت‌ها و انجام پروژه‌های بزرگ ما در سرتا سر کشور.

اعضای الوند
دپارتمان مدیریت
دپارتمان مالی و اداری
دپارتمان طراحی و توسعه محصول
دپارتمان بازرگانی
دپارتمان فروش
دپارتمان تولید محتوا
دپارتمان تولید و حمل و نصب