با توجه به نوسانات قیمتی، برای استعلام دقیق قیمت محصولات لطفا با کارشناسان الوند تماس حاصل نمایید.

فهرست مطلب

چرا استفاده از پارتیشن آکوستیک یک ضرورت است؟

پارتیشن آکوستیک یک دیوار جداکننده است و نقش عایق صدا را دارد. به این نوع پارتیشن پانل جذب صدا نیز گفته می‌شود. دیوارهای پارتیشن تقسیم‌کننده‌های اتاق هستند که به تفکیک قسمت‌های مختلف یک فضا کمک می‌کنند. در حقیقت، حریم خصوصی را به فضاهای مورد نظر اضافه می‌کنند.

پارتیشن‌های جذب صدا راه‌حلی عالی برای محیط‌هایی هستند که به حداقل اختلالات نویز نیاز دارند. مثلا در محیط های کار اداری از عایق صوتی زیاد استفاده می‌شود. این امر باعث می‌شود محیط شلوغ و بدون ایجاد مزاحمت در محیط‌های ساکت‌تر داشته باشید. به عنوان مثال، یک اتاق جلسه با عایق صدا می‌تواند حریم خصوصی خود را بدون شنیده شدن بحث از بیرون حفظ کند. علاوه بر این، یک پارتیشن اداری آکوستیک باعث کاهش نویز مورد نیاز برای تمرکز کارمندان با اختلالات صوتی محدود می‌شود.

مواد سازنده پارتیشن‌های آکوستیک |

پارتیشن‌های آکوستیک از چه چیزی ساخته شده‌اند؟

پارتیشن‌های آکوستیک اغلب از شیشه‌های دوجداره، جامد یا مواد سبک وزن و قابل نفوذ ساخته می‌شوند. بسته به سطح عایق صوتی مورد نیاز، مواد مختلف برای اهداف مختلف مناسب خواهند بود. نوع مواد می‌تواند از حداقل جذب صدا تا جذب کامل متغیر باشد. مثلا ورق شیشه‌ای دوجداره میزان ارتعاش را کاهش می‌دهد. پارتیشن‌ آکوستیک شیشه‌ای دو جداره برای به حداقل رساندن سطح سر و صدا تاثیر بسیار بالایی دارد.

اگر به دنبال یک اتاق جلسه عایق صدا هستید که از هر طرف نتوانید آن را ببینید، انواع پارتیشن اداری مات راه حل شماست. برخلاف پارتیشن شیشه‌ای ساده که می‌توانید سوی دیگرش را ببینید، پارتیشن‌های مات حریم خصوصی بیشتر و همچنین سطوح بالایی از کاهش صدا را ارائه می‌دهند. از سوی دیگر، سایر مواد الیافی نیز می‌توانند برای عایق صوتی دیوارهای پارتیشن استفاده شوند. زیرا اجازه می‌دهند صدا از پانل عبور کند و جذب شود.

پنج مزیت پارتیشن‌های آکوستیک

پارتیشن متحرک یک دیواره پرکابرد مقرون به صرفه برای ایجاد فضاهای جدید است. در حالی که ساختن دیوار آجری می‌تواند فرآیندی پرهزینه باشد، استفاده از پارتیشن راه حلی مقرون به‌صرفه و البته بادوام است.

مطلب مرتبط  راهنمای خرید مبلمان اداری اروند

پارتیشن‌ آکوستیک به شما این امکان را می‌دهد که شکل اتاق را به راحتی تغییر دهید. هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام نوع پارتیشن بندی اداری مناسب‌تر است، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که دقیقا به آنچه می‌خواهید با فضای فعلی خود برسید فکر کنید. حتی می‌توانید فضای ایدئالتان را از بالا مجسم کنید و روی کاغذ بکشید؛ درست مثل یک مهندس معمار که پلان ساختمان را می‌کشد.

شما باید از خود بپرسید آیا می‌خواهید اتاق هیئت مدیره جدیدی ایجاد کنید که برای بحث در مورد اطلاعات حساس باید عایق صدا باشد؟ یا به یک فضای پذیرایی جدید نیاز دارید؟ یا می‌خواهید یک فضای استراحت عصرانه برای کارمندان تدارک ببینید. خلاصه هر آنچه در ذهنتان یک علامت سوال را شکل می‌دهد را ابتدا روی کاغذ بیاورید تا بهتر بتوانید به آنچه نیاز شما را پاسخ می‌دهد نزدیک شوید.

قیمت پارتیشن‌ آکوستیک | مبلمان اداری الوند

در ادامه با مزیت‌های شاخص یک پارتیشن آکوستیک آشنا می‌شویم.

  • هزینه مقرون به صرفه

اگر بودجه محدودی دارید، اجرای تغییرات ساختمانی گران‌قیمت در محیط اداری شما می‌تواند دشوار و هزینه‌بر باشد. پارتیشن‌های دیواری از نوع اداری می‌توانند راهکاری بسیار مقرون به صرفه برای تقسیم بندی یک دفتر نسبت به نصب دیوارهای دائمی پیش پای شما بگذارند.

  • گسترش فضا برای کارکنان جدید

پارتیشن بندی اداری، فضایی را برای بازسازی در آینده فراهم می‌کند. به این معنی که هر‌گونه گسترش تیم و نیروی کار در آینده با پارتیشن‌های موقتی که می‌توانند به سرعت و به راحتی برداشته یا نصب شوند بسیار آسان‌تر است.

  • خرابی کم یا حتی صفر

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های پارتیشن‌های آکوستیک این است که نسبت به تغییرات عمده ساختمانی که می‌تواند کار بزرگی نیز باشد، بسیار کمتر مخرب هستند. آنها به راحتی قابل جابجایی هستند و در چند ثانیه اتاق‌های جدید را ایجاد می‌کنند.

  • زیباسازی فضا
مطلب مرتبط  میز کار گروهی چیست؟

انواع مختلفی از پارتیشن‌ وجود دارد که با مواد و روکش‌های مختلف از جمله چوب، آلومینیوم، گچ، تخته، کامپوزیت و شیشه و در طرح‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود. به همین دلیل می‌توانید به راحتی و مطابق با سلیقه خودتان، همان پارتیشنی را انتخاب کنید که از نظر شما زیباترین است.

  • ایجاد جریان تردد و تابش نور در فضای کار

با پارتیشن متحرک، می‌توانید فضاهای مختلف با دسترسی‌های دلخواه تعریف کنید. همچنین این نوع پارتیشن دید بهتری از نحوه عملکرد کارمندان دفترتان می‌دهد. دیگر مزایای داشتن پارتیشن‌های آکوستیک، شامل تعیین جریان رفت و آمد افراد و کمک به جریان یافتن نور در فضاهای مختلف دفتر است.

کاربرد پارتیشن‌های دیواری آکوستیک |

کاربرد پارتیشن‌های دیواری آکوستیک چیست؟

کنترل سروصدا و نویز برای ادارات، مدارس و کتابخانه‌ها بسیار مهم است. بسیاری از انواع پارتیشن دیواری عایق صدا و تقسیم کننده‌های اتاق دارای لایه‌ای از جنس پنبه یا پلی استر هستند و به همین دلیل می‌توانند تاثیر نویز را کاهش دهند. البته پارتیشن‌ها در محدود کردن خط دید، مسدود کردن نور و تغییر طراحی محیط نیز نقش دارند. درادامه مطلب چهار کاربرد متداول پارتیشن‌های آکوستیک را با هم بررسی خواهیم کرد.

  1. دفتر کار مجهز به پارتیشن آکوستیک

یکی از مشکلات فضاهای اداری، فقدان حریم خصوصی برای کارمندان است. این مشکل را می‌توان با گنجاندن خرید پارتیشن اداری در دفتر کار حل کرد. دیوار آکوستیک مانعی ایجاد می‌کند که صدا به جای برگشتن دوباره به اتاق و ایجاد نویز اضافی، در آن جذب می‌شود. همچنین حرکت صدا را در اتاق‌ها یا راهروهای مجاور متوقف می‌کند.

  1. کاربرد پارتیشن آکوستیک در کتابخانه

کتابخانه‌ها مکان‌های بسیار آرامی هستند. اما از طرفی کتابخانه‌های مدرن محلی پر جنب و جوش هستند کاربرانی را برای دسترسی به رایانه، بازی و مسابقه به خود جذب می‌کنند. همه این فعالیت‌ها می‌تواند حجم قابل توجهی صدا ایجاد کنند. این امر برای کسانی که به آرامش و سکوت در فضای کتابخانه برای کار یا مطالعه نیاز دارند، مناسب نیست. نصب پارتیشن آکوستیک صوتی برای جداسازی و ایجاد تمایز بین مناطق مختلف یک کتابخانه اجازه می‌دهد، تا نیازهای متنوع مخاطبان خود را برآورده کند.

  1. استفاده از پارتیشن آکوستیک در کافی‌شاپ

کافه تریاها و کافی‌شاپ‌ها، مراکزی شلوغ یا حتی بسیار شلوغ هستند. آماده‌سازی و سرو غذا، سفارش‌ها، مکالمه در هنگام ناهار و صدای ظروف، سطح سر و صدای زیادی در کافه ایجاد می‌کند. پارتیشن‌های کاهش نویز. از آنجایی که پارتیشن‌های آکوستیک صدا را به جای بازتاب آن به داخل خود جذب می‌کنند، به کاهش سر و صدای داخل کافه کمک و تجربه دلپذیرتری را برای مشتریان فراهم می‌کنند.

  1. استفاده موسسات آموزشی از پارتیشن آکوستیک

از مدارس ابتدایی گرفته تا دانشگاه‌ها، میلیون‌ها دانش‌آموز برای یادگیری و شرکت در فعالیت‌ها و بحث‌ها در کلاس یا سایر فضاهای آموزشی حضور پیدا می‌کنند. صدای پرشور دانش‌آموزان حاضر در کلاس‌های درس، از دیوارها بیرون می‌زند و در نتیجه محیطی ایجاد می‌شود که بر روی یادگیری تاثیر نامطلوب می‌گذارد. بسیاری از موسسات، دیوارهای جداکننده صوتی را به عنوان راهی برای کاهش سطح سر و صدا انتخاب می‌کنند.

مطلب مرتبط  همه چیز درباره مبلمان اداری اتاق کنفرانس

خرید پارتیشن‌های دیواری آکوستیک | مبلمان اداری الوند

جمع بندی

در این مطلب به طیف وسیعی از کاربردهای پارتیشن‌ آکوستیک و مزیت‌های آنها اشاره شد. شما می‌توانید پس از مشورت با کارشناسان متخصص فروشگاه تجهیزات اداری الوند، بهترین پارتیشن را به راحتی و با توجه به نیاز کاربران و محدودیت‌های فضای مدنظرتان تهیه کنید. همچنین اجرای پروژه انواع پارتیشن از جمله پارتیشن آکوستیک را می‌توانید با ما تجربه کنید.

مجله الوند

اگر علاقمند به مطالعه مطالب بیشتر هستید، از طریق لینک زیر وارد مجله الوند شوید. در مجله الوند، مطالب متنوعی درباره مبلمان اداری منتشر می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *