با توجه به نوسانات قیمتی، برای استعلام دقیق قیمت محصولات لطفا با کارشناسان الوند تماس حاصل نمایید.

فهرست مطلب

معایب و مزایا استفاده از صندلی پشت توری

صندلی پشت توری یکی از انواع صندلی‌های اداری به حساب می‌آید که این روزها در بیشتر شرکت‌ها برای استفاده افراد با جایگاه‌های مختلف در یک اداره مانند مدیران، معاونین و یا کارمندان به کار برده می‌شود. ممکن است که برخی از افراد فکر کنند که این صندلی مانند نمونه‌های پارچه‌ای، دوام چندانی ندارد و خیلی سریع‌تر خراب می‌شود؛ اما مزایا استفاده از صندلی پشت توری باعث شده است که امروزه در بیشتر اداره‌ها مورد استفاده قرار گیرد. اگر نمی‌دانید که صندلی توری چیست و از چه مزایایی برخوردار است، توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

صندلی توری چیست | مبلمان اداری الوند

صندلی توری چیست؟

صندلی توری که به آن صندلی پشت مش نیز گفته می‌شود یکی از جدیدترین مدل های مختلف صندلی اداری است که این روزها بهطور گسترده در بیشتر سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این صندلی با ساختار منحصر به فرد خود، در دسته صندلی‌های ارگونومیک جای دارد. همچنین تکیه‌گاه صندلی توری‌ که ساختاری مش بندی شده دارد، باعث شده است که از صندلی‌های دیگر، متمایز شود. در این نوع صندلی، رشته‌هایی از پلیمر درهم‌تنیده یک ساختار مش ایجاد کرده‌اند تا جایگزینی برای فوم در دیگر صندلی‌ها باشد. ضمن اینکه این صندلی مدرن، زیبایی و جلوه ویژه‌ای را به محیط‌های کاری می‌دهد.

مزایای استفاده از صندلی توری

در قسمت قبلی توضیح دادیم که صندلی توری چیست؟ حال بهتر است برای آشنایی بیشتر، در مورد مزایای این صندلی صحبت کنیم. صندلی توری که برای اولین بار در سال 1994 به بازار عرضه شد، توانست در سال 2010 جایگاه پرفروش‌ترین‌ صندلی‌های آمریکا را به خود اختصاص دهد. مزایای استفاده از صندلی پشت توری سبب دستیابی به این جایگاه شد. ما در این بخش به معرفی و بررسی این مزایا می‌پردازیم:

  • مقاوم در برابر رشد باکتری‌ها

صندلی‌هایی که دارای پشتی پارچه‌ای و یا فومی هستند، بستر بسیار مناسبی را برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها فراهم می‌کنند؛ به خصوص در فصل تابستان که به‌خودی‌خود میزان تعرق افراد زیاد است، با مرطوب شدن پشتی صندلی، رشد باکتری‌ها بیشتر می‌شود. با گسترش بی‌رویه باکتری‌ها، امکان بروز بیماری‌های پوستی مانند قارچ افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که در صندلی‌های پشت مش با رفت و آمد هوا، احتمال مرطوب شدن پشتی صندلی کم‌تر است و در نتیجه رشد باکتری‌ها تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

  • ماندگاری بالا

احتمال پاره شدن صندلی‌های با روکش پارچه‌ای و یا چرم بیشتر است. همچنین در صورت کثیف شدن، اثر لک روی آن‌ها باقی می‌ماند. اما در صندلی‌های توری دیگر شاهد چنین مواردی نخواهیم بود. شما در صورت نگهداری مناسب از این صندلی‌ها، می‌توانید تا مدت‌ها به همان صورت اولیه از صندلی خود استفاده کنید.

  • تغییر وضعیت راحت

یکی از بهترین مزایا استفاده از صندلی پشت توری تغییر وضعیت آن به صورت دلخواه است. این صندلی‌ها از طراحی ارگونومیک برخوردار هستند و تکیه‌گاه توری به هیچ وجه مانع از قابلیت‌های تنظیم شدن آن‌ها مطابق با فیزیک بدن، نخواهد بود. شما بهراحتی می‌توانید صندلی توری را مطابق با شرایط جسمی خود از نظر ارتفاع، دسته‌ها، پشتی کمر و نشیمنگاه تنظیم کنید. در برخی از مدل‌ها، امکان استفاده از بالش مخصوص گودی کمر نیز وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید آن را جابه‌جا کنید.

  • جلوگیری از تعریق فرد

اکثر کارمندان شرکت‌ها نیاز دارند تا ساعت‌های طولانی روی صندلی خود بنشینند و فعالیت‌هایشان را انجام دهند. در صورت استفاده از صندلی‌های فومی، در مدت‌زمان طولانی فرد دچار تعریق بیش از حد می‌شود که احساس خوشایندی نخواهد داشت. در صندلی‌های توری به دلیل عبور راحت هوا، شدت تعریق افراد کاهش می‌یابد.

  • عدم نیاز به نظافت شدید

به دلیل ساختار مش صندلی‌های توری و رفت‌ و آمد راحت هوا، رشد باکتری‌ها و تجمع رطوبت کم‌تر بوده و بنابراین نیاز به نظافت آن‌ها نیز کم‌تر است.

مطلب مرتبط  راهنمای خرید میز کار گروهی

صندلی توری چیست | مبلمان اداری الوند

معایب استفاده از صندلی توری

در حالت کلی مزایا استفاده از صندلی پشت توری در مقابل معایب آن بیشتر است. البته نمی‌توان عیب چندانی را برای این نوع صندلی‌ها در نظر گرفت. تنها مسئله‌ای که وجود دارد این است که صندلی پشت مش در برخی از دکوراسیون‌ها قابلاستفاده نیست و به دلیل عدم همخوانی آن با دیگر وسایل، خرید آن چندان جالب نخواهد بود. البته اگر دکوراسیون شرکت شما از سبک مدرن پیروی می‌کند، با خرید صندلی‌های توری می‌توانید زیبایی و جذابیت فضای کاری خود را دوچندان کنید.

آیا صندلی توری خاصیت ارگونومیک دارید؟

حال که متوجه شدید صندلی توری چیست، ممکن است با خود فکر کنید که این نوع صندلی به دلیل ساختارش نمی‌تواند از طراحی ارگونومیک برخوردار باشد؛ اما این مسئله درست نیست و این صندلی‌ها مانند نمونه‌های پارچه‌ای از استاندارد صندلی ارگونومی پیروی می‌کنند تا کاربر بتواند آن را بهراحتی مطابق با قد و شرایط فیزیکی خود تنظیم کند. در صندلی‌های توری جک‌های مخصوص تنظیم ارتفاع، گودی کمر، دسته‌های صندلی، نشیمنگاه و زاویه تکیه‌گاه وجود دارد. بنابراین، شما با خرید صندلی‌های توری ارگونومی می‌توانید سلامتی کارمندان خود را تضمین کنید.

استفاده از صندلی توری برای چه افرادی مناسب است؟

اگر کار شما به‌گونه‌ای است که نیاز دارید تا ساعت‌ها روی صندلی و پشت میز بنشینید و از طرفی میزان تعرق بدنتان زیاد است یا بهطور کلی از عرق کردن ناحیه کمر خود در صندلی‌های پارچه‌ای احساس خوشایندی ندارید، استفاده از صندلی‌های پشت مش برای شما بهترین گزینه خواهد بود. این صندلی با ساختار مش‌بندی خود، اجازه می‌دهد که هوا به راحتی رد و بدل شود؛ بنابراین به دنبال آن، میزان تعرق تا حد زیادی کاهش می‌یابد. با کم شدن میزان تعریق، رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها متوقف می‌شود. در نتیجه، این صندلی برای افرادی که از بیماری‌های پوستی رنج می‌برند نیز انتخاب بسیار مناسبی است.

مطلب مرتبط  انتخاب پرده اداری در دکوراسیون محیط کار

معرفی صندلی‌های پشت توری الوند

  • صندلی پشت توری لیو مدل I81

این صندلی توری دارای نشیمنگاه راحت و طبی است و با دسته‌های تنظیم مخصوص ارتفاع و زاویه تکیه‌گاه به شما اجازه می‌دهد تا آن را مطابق با شرایط مدنظر خود تنظیم کنید. این صندلی گزینه مناسبی برای کارشناسان شرکت شما خواهد بود.

  • صندلی پشت توری نیلپر مدل OCM 850

این صندلی با طراحی زیبا و مدرن خود، گزینه مناسبی برای مدیران علاقمند به سبک مدرن است. صندلی پشت توری مدل OCM 850 از اصول ارگونومیک پیروی می‌کند و خطری برای سلامتی ندارد. مقاومت بالای بدنه، پشتی سر قابل تنظیم و شرایط تنظیم گودی کمر از دیگر مزایای این صندلی زیبای الوند به شمار می‌رود.

  • صندلی پشت توری لیو مدل I91 sp

لیو مدل I91 sp از بهترین صندلی‌های پشت مش الوند است که در عین انعطاف‌پذیری، استحکام بالایی را به کاربران خود ارائه می‌دهد و شما می‌توانید تا مدت‌ها بدون هیچ تغییر شکلی از آن استفاده کنید. این صندلی با طراحی ارگونومی برای مدیران انتخاب بسیار خوبی محسوب می‌شود.

  • صندلی پشت توری 1805A 1

طراحی زیبا و مدرن این صندلی، آن را برای استفاده در محیط‌های کاری با سبک مدرن، مناسب کرده است. جک‌های مخصوص تنظیم ارتفاع و تکیه‌گاه، شرایط ایده‌آلی را برای نشستن‌های طولانی‌مدت فراهم می‌کنند تا صندلی با تمام قسمت‌های بدن شما تطابق داشته باشد. از بابت استحکام بدنه این محصول الوند، اطمینان خاطر داشته باشید و تا سال‌ها بدون هیچ‌گونه تغییر حالت از آن استفاده کنید.

صندلی توری چیست | مبلمان اداری الوند

سخن آخر

ما در این مقاله به‌ طور کامل توضیح دادیم که صندلی توری چیست و چه مزایایی دارد. این صندلی با طراحی زیبای خود، برای سبک‌های اداری مدرن گزینه مطلوبی به حساب می‌آید. پشتی متخلخل این نوع صندلی، تهویه‌پذیری بسیار خوبی را ایجاد می‌کند و تا حد زیادی مانع از تجمع قارچ‌ها و باکتری‌ها می‌شود. بر اساس آنچه در مورد مزایا استفاده از صندلی پشت توری در این مقاله گفته شد، خرید صندلی اداری برای افراد حساس به تعریق یا بیماری‌های پوستی و همین‌طور افراد علاقمند به سبک مدرن بهترین گزینه خواهد بود.

مطلب مرتبط  همه چیز درباره پارتیشن آلومینیومی اداری
مجله الوند

اگر علاقمند به مطالعه مطالب بیشتر هستید، از طریق لینک زیر وارد مجله الوند شوید. در مجله الوند، مطالب متنوعی درباره مبلمان اداری منتشر می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *